انقلاب اسلامی ایران بر اساس قرآن و معارف الهی شکل گرفت
نویسنده : ، موضوعات : هفتاد و هفتیا ، 6 ماه پیش ارسال شده

سرویس :

مرکزی
-


زمان :  
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ – ۲۰:۲۱
شناسه خبر :
۶۸۹۳۴۱

به گزارش خبرگزاری سایت ۷۷ تی از اراک، فتح الله حقیقی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی(۲۳ بهمن) در نشست مجمع خیرین قرآنی استان مرکزی که در استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه قرآن چراغ هدایت و آینده روشن برای انسان ها و جوامع بشری است گفت: انقلاب ما بر مبنای قرآن و اهل بیت و برای ایجاد صلح و امنیت در دنیا و با انگیزه الهی و قرآنی شکل گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه خدمت به قرآن و حرکت در مسیر قرآن و احکام الهی عبادت است، افزود: مسئولان جامعه اسلامی در این راستا وظیفه سنگینی بر عهده دارند و جایگاه خود را شناخته و در راستای خدمت به جامعه گام برداریم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: خدمت به قرآن ما را از گزند زمانه و لغزش ها دور نگه می دارد.

 

حقیقی با اشاره به بحث آسیب های اجتماعی افزود: موضوع  آسیب های اجتماعی موضوعی بسیار جدی و از دغدغه های مقام معظم رهبری است که از اولویت های کاری مدیران ورود به این بحث و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

 

این مقام مسئول بر استقاده از قرآن به روش کاربردی و نوین تاکید کرد و ادامه داد: در این راستا باید گام های اساسی و کارشناسی شده برداشته شود.

 

حقیقی در ادامه به برگزاری  پنجمین جشنواره قرآنی گل های محمدی و فاطمی در سال آینده با حضور بیش از ۱۰ هزار نفر و در همه ۱۲ شهرستان استان اشاره کرد و گفت: برنامه های آموزشی مدونی برای خانواده های شرکت کنندگان این جشنواره از سوی استانداری و دستگاه های اجرایی در نظر گرفته شده است.

 

در ادامه این مراسم حجت الاسلام صفر قربانپور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز به بیان گزارش از فعالیت هی این جمع پرداخت و گفت: مجمع خیرین قرآنی استان مرکزی فعالیت های خود را در ۲ بخش تامین ساختمان و تامین قرآن تدوین کرده است.

 

وی با اشاره به به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص تربیت و تعلیم حافظان قرآن درکشور گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده زمینه برای  تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآنی تا پایان سال ۱۴۱۴ در کشور هدفگذاری شده که سهم استان مرکزی از این برنامه تربیت ۱۸۷هزار نفر است.

 

در پایان این مراسم احکام اعضای مجمع خیرین قرآنی استان از سوی رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور ابلاغ و از حقیقی معاون استاندار نیز تقدیر شد.

پایان پیام/۱۷۷


ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت 77 تی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس