تولید محصولات آب بر در اولویت برنامه های وزارت جهاد کشاورزی نیست
نویسنده : ، موضوعات : هفتاد و هفتیا ، 3 ماه پیش ارسال شده

سرویس :

ایلام
-


زمان :  
۱۳۹۷/۱/۲۷ – ۱۵:۲۴
شناسه خبر :
۶۹۹۷۷۵

به گزارش خبرگزاری سایت ۷۷ تی از ایلام، علی مراد اکبری ظهر امروز (۲۷ فروردین) در جریان بازدید از دهلران اظهار کرد: باید به سمت استفاده حداکثری از امکانات موجود با صرف کمترین هزینه حرکت کنیم تا بتوانیم بهره وری تولید را بالا ببریم.

 

وی، ادامه داد: یکی از رویکردهای این وزارتخانه با توجه به شرایط بغرنج منابع آبی کشور استفاده از روش های نوین آبیاری همچون آبیاری قطره ای است و به هیچ وجه روش های آبیاری غرق آبی توصیه نمی شود.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی، گفت: در کنار این موضوع تولید محصولاتی همچون هنداونه و برنج که میزان آب مورد نیاز برای تولید آنها زیاد است نیز در برنامه های وزارت جهاد در اولویت نیست البته در خصوص برنج تنها از کاشت آن در استان های شمالی کشور حمایت می کنیم.

 

اکبری، تصریح کرد: خوشبختانه طبیعت چهار فصل ایران اسلامی زمینه را برای تولید بسیاری از محصولات کشاورزی فراهم آورده و در بسیاری از این تولیدات خودکفا هستیم و شرایط برای صادرات آنها نیز فراهم است.

 

وی، گفت: امسال اجرای طرح ارتقا بهره وری آب در اراضی کشاورزی جزو برنامه های این وزارتخانه است و برخی نقاط به عنوان پایلوت در سراسر کشور به منظور اجرایی کردن آنها تعیین شده است.

 

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی، خاطرنشان کرد: در استان ایلام نیز این برنامه در شهرستان گرمسیری دهلران اجرایی می شود و مناطق فکه و عین خوش و دشت عباس بدین منظور مشخص شده است.

 

اکبری از عموم نهاد های مسئول در این حوزه خواست به منظور موفقیت اجرای آن همکاری لازم را داشته باشند.

پایان پیام/۴۹۳


ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت 77 تی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس