حل اشتغال در سایه تعامل با جهان
نویسنده : ، موضوعات : هفتاد و هفتیا ، 3 ماه پیش ارسال شده

گفت و گو :معضل بیکاری به عنوان مخرب ترین معضل اجتماعی است. چرا که دارای ابعاد متعددی است و فقط بعد اقتصادی جامعه را در بر نمیگیرد و در تمام زندگی فرد نقش پر رنگی دارد. یکی از پیامدهای آن آثار روحی و روانی ای است که بر اشخاص می گذارد. به عبارت دیگر افرادی که احساس مفید و مهم بودن نمی کنند و به شدت دچار سرخوردگی می شوند که این حس آزار دهنده اول در زندگی فردی و بعد در نوع تعاملش با خانواده مشکلات فراوانی ایجاد می کند.

در مقابل به کسانی بیندیشیم که کار می کنند و روحیه بالایی دارند و به نوعی خود را مهم و مفید برای جامعه و خانواده می دانند. اثر دیگری که می توان برای بیکاری در نظر گرفت، تاثیراتی است که لحاظ معیشتی بر فرد و خانواده می گذارد.در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی امروز متاسفانه بسیاری از افراد به خاطر اینکه در تنگناهای شدید اقتصادی قرار می گیرند، از راه نادرست و خلاف قانون اقدام به کسب درآمد می کنند که همین امر ناهنجاری های فردی و اجتماعی را افزایش می دهد که به دنبال آن امنیت در داخل کشور نیز به خطر می افتد چرا که معضل بیکاری با افزایش جرم و بزه نیز ارتباط دارد.

حل معضل بیکاری فقط مختص وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیست. بیکاری به وزارتخانه ها و سازمان ها و نهادهای دیگر نیز ارتباط پیدا می کند. برای رفع آن نیز باید یک سری سیاست های درست و صحیح برای آن در نظر گرفته شود و در نهایت با تعاملات سازنده همه ی بخش های کشور به سوی حل آن قدم بر داریم.در کشور برای ایجاد اشتغال نیازبه ارتباط صحیح با جهان اطراف داریم.نیاز به سرمایه گذاری  کشورها در ایران داریم.

ایران ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال و تولید دارد و بهتر است با تدبیر بیشتر راه را برای بکار گیری این ظرفیت فراهم کنیم که لازمه اش ارتباط منطقی و اصولی با جهان است.باید برای رسیدن به این امر، در گام نخست امنیت سرمایه گذاری را برقرار کرد تا سرمایه گذاران با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به سرمایه گذاری در کشور نمایند. برای این کار لازم است ابتدا به یک مانیفست داخلی برسیم که در آن مشخص شود که تعاملات با سایر کشورها را چگونه مدیریت کنیم. اکنون زمانی است که باید با جهان ارتباط داشته باشیم تا در کنار آن از پیامدها و آثارش نیز بهره ببریم.۱۱۰

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت 77 تی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس