دنیا باید بداند در غزه چه اتفاقی در حال وقوع است/ اندیشه دموکراسی اعتقادی به مردم سالاری ندارد
نویسنده : ، موضوعات : هفتاد و هفتیا ، 3 ماه پیش ارسال شده

سرویس :

البرززمان :   ۱۳۹۷/۲/۲۶ – ۱۷:۵۱ شناسه خبر : ۷۰۵۹۵۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سایت ۷۷ تی از البرز، په په اسکوبار، تحلیل گر سیاسی برزیلیایی با حضور در نشست خبری قدس پایتخت همیشگی فلسطین که با همت حوزه هنری البرز چهارشنبه (۲۶ اردیبهشت) برگزار شد، گفت: دانشگاه هاروارد در شیکاگو اندیشمندان قدرتمندی دارد ولی کسی نمی تواند کتابی در خصوص لابی های اسرائیل بنویسد و اگر هم همچون میرشایمر نمونه این کتاب را نوشته است مورد هجمه قرار گرفته است.

 

اسکوبار افزود: میرشایمر و یا هر دانشمند دیگری با وجود نوشتن کتابی با اسناد معتبر از هجمه ها در امان نیستند و این نشان از قدرت لابی های اسرائیل است.

 

وی با اعتقاد به این مهم که اعضاء شورای امنیت دست نشانده دولت های خودشان هستند و کاری انجام می دهند که آنان از آن ها می خواهند، شورای عفو بین الملل را نیز حامی جنایات اسرائیل دانست.

 

ضرورت یک بازبینی در صندلی های شورای امنیت، محور دیگر سخنان این تحلیلگر سیاسی بود که ضمن اشاره به آن بیان کرد: در شورای امنیت کشورهایی که نقش اصلی حمایتی و امنیتی را بازی می کنند چون ایران، چین و … هیچ جایگاهی ندارند.

 

 

این کارشناس سیاسی و مسائل غزه با تامل بر این ضرورت که این مهم است که دنیا بداند چه اتفاقی در غزه در حال وقوع است، بیان کرد: امروزه در دنیایی « فرا ایدئولوژیک» به سر می بریم و کشورهایی چون عربستان به این فکر هستند که چگونه برای برد اقتصادی بیشتر از حمایت عرب های فلسطینی خود را دور نگاه دارند.

 

وی با برشمردن اهمیت نبود عنوان حقوق بشر در آمریکا مطرح کرد: امروزه روابط تجاری حاکمیت دارد بر حقوق بشر و دیگر بر همگان مسلم است که حقوق بشر در آمریکا وجود ندارد.

 

این تحلیل گر سیاسی برزیلیایی در پایان اظهار کرد: تصوری وجود دارد که نشان می دهد اروپا مهد توجه به حقوق بشر و سرزمین آرزوها است در حالی که اندیشه دموکراسی اعتقادی به مردم سالاری ندارد.

 

گفتنی است، این تحلیل گر سیاسی به دعوت آستان قدس رضوی به ایران برای پاسخگویی به سوالات خبرنگاران، دانشجویان و … آمده است.

 

 

پایان پیام/۳۰۱

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

|

تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت 77 تی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
تمامی حقوق مطالب برای وبسایت قدرت گرفته از : بک لینکس